Про компанію

ТзОВ “Металіст” виготовляє КОТЛИ ВОДОГРІЙНІ ТВЕРДОПАЛИВНІ на відходах деревини, тирсі, стружці, трісці (щепі), паливних гранулах (пилети), брикетах, фрезерному торфі, подрібненій біомасі, лузга для систем гарячого водопостачання, водяного опалення приміщень і сушильних камер та забезпечення теплом технологічних процесів.

Скільки існує деревообробка, стільки існують й відходи деревини у вигляді кори, тирси, стружки, кускових відходів, які необхідно утилізувати. Паралельно зі стрімким зростанням обсяг деревообробки неухильно зростають вимоги до чистоти обробки деталей та виробів, що призводить до збільшення відходів, утилізація яких стала проблемою не тільки екологічною, а й економічною.

Згідно з статистичними даними, тільки на лісопереробних підприємствах України щорічно утворюється не менше 5 млн. м3 тирси й кори. Щодо екологічного аспекту, то концентрація шкідливих речовин в газах, які викидаються в повітря при спалюванні відходів деревини, значно нижча, ніж при спалюванні інших видів палива, а вартість тепла є значно дешевшою, а якщо врахувати, що ціни на традиційні енергоносії, як-от електроенергія, мазут, дизельне пальне та газ, постійно зростають, то стає зрозумілим, як непросто підприємствам виживати, особливо суб’єктам малого і середньою бізнесу, яким в цих складних умовах потрібно залишатись конкурентоспроможними.

ТзОВ „Металіст”, яке існує зі своїми енергетичними установками на ринку України з 1999 року допоможе вам вирішити проблеми з утилізації відходів деревини (тирса, стружка, кускові відходи), лузги соняшника, соломи та ін., ще й отримати при цьому дешеве тепло і в достатній кількості. З масовим приходом на виробництво стрічкових пилорам, проблемним виявилося спалювання дрібнодисперсного палива, але і ця проблема нині вирішена. При внесенні деяких конструктивних змін наші установки дозволяють спалювати тирсу як з рамної, так і зі стрічкової пилорам вологістю до 70% та лузгу соняшника в автоматичному режимі. Кускові відходи деревини, вугілля, брикети торфу, солому можна спалювати паралельно в топці котла.

В 2005 році постало питання, а чи можливе використання наших енергетичних установок для спалювання фрезерного торфу, адже багато регіонів України мають значні поклади торфу, які в даний час практично використовуються в дуже малих обсяг. На основі наукових досліджень та проведених нами експериментів створено оригінальну конструкцію газогенератора, яка дозволяє спалювати фрезерний торф вологістю до 30%.

Термін окупності наших установок – один опалювальний сезон, а тому доцільність впровадження їх в виробництво очевидна.

Не зайвим буде нагадати, що установка складається з двох частин:

1. Системи автоматичного спалювання відходів деревини САС, куди входить бункер зі шнековим механізмом, робота якого керується автоматикою, що контролює і підтримує задану температуру теплоносія на виході з котла;

2. Котла водогрійного або парового. Система автоматичного спалювання може бути під’єднана і до існуючого котла. Згідно з існуючим законодавством України, всі водогрійні котли потужністю понад 100 кВт повинні реєструватись в органах котлонагляду, а це, відповідно, вимагає від виробника попереднього отримання дозволу на їх виготовлення.

ТзОВ „Металіст” має всі юридичні права і дозволи на виготовлення водогрійних котлів потужністю до 1,6 мВт (1600 кВт), отже замовник не матиме жодних проблем в майбутньому з органами котлонагляду. Наші котли – газотрубні, з конвективним нагріванням води, ремонтоприздатні, прості в експлуатації та обслуговуванні і, що дуже важливо, не потребують системи водопідготовки.

Монтаж установок простий і не потребує особливих затрат. Крім того, ми проводимо безоплатне навчання персоналу замовника з обслуговування енергетичних установок в реальних умовах на випробувальному стенді.

Досить важливим, особливо для малих підприємств, які переважно відірвані від комунікацій, є питання обігріву окремих цехів або дільниць, які не потребують цілодобового опалення. Для цього наше підприємство виготовляє теплоутилізаторні установки, в яких теплоносієм є повітря, яке за допомогою вентилятора подається в кожух теплообмінника, де нагрівається до 100-120 оС і без змішування з газами згоряння подається в опалюване приміщення. В установку вмонтовано пристрій для нагрівання води, що дозволяє постійно постачати гарячу воду для виробничих та побутових потреб в необхідній кількості.

ТзОВ “Металіст” в 2005 році за виробництво високоякісних конкурентоспроможних енергетичних та теплоутилізаторних установок для спалювання відходів деревини нагороджено Дипломом лауреата загальнонаціонального конкурсу “Вища проба”, а самі установки удостоєні всеукраїнського знака якості “Вища проба” з правом розміщення символіки на продукції та етикетці.

Надіємось на плідну співпрацю і будемо щиро вдячні за надіслані пропозиції!